Результативна дипломатія: Артем Кобзар розширює коло партнерів Сумської громади — що цього разу отримали жителі міста?
Перші в області: Володимир Поцелуєв розповів про запуск МРТ-діагностики серця у лікарні Святого Пантелеймона
Ігор Кальченко про безпеку, відновлення та майбутнє Сумщини
Нові медичні стандарти в Сумах: за ініціативи Володимира Поцелуєва в місті вперше запустили безкоштовну МРТ-діагностику серця
Леонід Ніколаєнко: Ефективна підтримка містян — затверджено 228 рішень про компенсації за програмою «єВідновлення»
Визнання на національному рівні: Володимир Поцелуєв представив досягнення Сумської лікарні Святого Пантелеймона міжнародним експертам
Молодь обирає Суми: для випускників провели зустріч із закладами вищої освіти
Справа Тимошенко має ознаки політичного переслідування: звіт Харківської правозахисної групи
Леонід Ніколаєнко: Спортивна спадщина Володимира Голубничого — це міцний фундамент для виховання молоді та розвитку спорту в Сумах
Відкритість та прямий діалог: керівництво Пенсійного фонду Сумщини анонсувало «гарячу лінію» для громадян
Своєчасна підтримка громадян: Пенсійний фонд Сумщини оперативно розпочав фінансування виплат за червень
Сучасні стандарти лікування: за ініціативи голови Сумської облради Олексія Романька модернізують обласні медичні заклади
Турбота про родини захисників: Олег Григоров забезпечив відправку дітей із Сумщини на безпечний відпочинок до Карпат
Від харківських броньовиків до сумських махінацій: Як ПАТ «Мегабанк» знищує чесний бізнес та чому справедливість для ПФ «Ордекс» має восторжествувати
Майбутнє Сум: Леонід Ніколаєнко про відзначення 35 юних інтелектуалів громади на державному рівні
400 кілометрів безпеки: за ініціативи Олега Григорова на Сумщині масштабують зведення антидронових сіток
Артем Кобзар: Сумська міська рада присвоїла звання «Почесний громадянин міста Суми» двадцяти полеглим Захисникам
Депутати міськради підтримали реорганізацію двох комунальних підприємств
Золоті руїни Сумщини: як у лісгоспі мільйонера Киченка платили сотні тисяч за охорону знищених будівель
У Шостці Громадська рада та Шосткинський центр з надання безкоштовної вторинної правової допомоги підпишуть меморандум про співпрацю
Сьогодні, 22 жовтня, у Шостці відбулося чергове засідання Громадської ради, під час якого було піднято ряд важливих для громади питань.
Зокрема, до присутніх звернулася Олена Щербак представник Громадської ради, що очолює громадську організацію «Саміюшки» (центр психолого-педагогічної корекції). Вона виступила з клопотанням перед громадою щодо продовження оренди приміщення у дитячій лікарні, де займаються та проходять реабілітацію діти.
Крім того, Олена Щербак розповіла, що проєкт ГО «Саміюшки», який стосується занять з музикотерапії, став одним з переможців бюджету участі. За рахунок отриманих на проєкт коштів діти-інваліди протягом трьох місяців займаються музикотерапією. Виявилось, що така методика дуже ефективна в реабілітації та лікуванні «особливих» дітей і сподобалася і дітям, і їхнім батькам. Тому Олена Щербак просила пролонгувати фінансування такого проєкту на рік.
Член Громадської ради та представник ГО «Асоціація Громадських Радників України» Василь Бороздін запропонував подати клопотання до міської ради про посилення серед населення роботи щодо необхідності вакцинації від COVID-19.
– Пропоную звернутися до місцевого самоврядування з проханням донести до керівництва всіх закладів охорони здоров’я про посилення роз’яснювальної роботи, у тому числі і в ЗМІ. Увесь світ дає гарантії. Вибір за нами, але якщо держава взяла цей курс, то нехай до кінця його виконує на рівні місцевого самоврядування, – зазначив Василь Бороздін.
До участі в засіданні були запрошені директор Шосткинського місцевого центру з надання безкоштовної вторинної правової допомоги Микола Гудіма та його заступник Катерина Мірошниченко.
Вона розповіла про діяльність місцевого центру. Зокрема було наголошено, що безкоштовно первинну (консультативну) допомогу юристи центру надають усім відвідувачам, а вторинну (представництво у судах, установах) – багатьом пільговим катеоріям населення і теж за рахунок держави. Оскільки у Громадську раду входять представники громадських організацій міста, у складі яких багато пільговиків, вони можуть отримувати безкоштовні правові послуги. Тому під час засідання було прийнято рішення про підписання меморандуму між Шосткинським центром з надання безкоштовної вторинної правової допомоги та Громадською радою, а також визначено завдання щодо майбутньої співпраці.
– У цій організації працюють юристи, які надають безоплатно і консультативну допомогу, і забезпечують представництво у судах. Це, безумовно, корисно. Ми повинні донести у свої громадські організації інформацію, що працює такий центр, що можна звертатися, не соромитися і отримувати первинну чи вторинну правову допомогу. Як Громадська рада – консультативний дорадчий орган Шосткинської міської ради – можемо співпрацювати, разом організовувати спільні проєкти, наприклад, «Правова абетка» (які документи підготувати при зверненні до ЖЕКу і т .п.), – зазначив голова Громадської ради Олександр Ярига.
Серед пропозицій учасників Громадської ради було і подання клопотання до міської ради щодо будівництва теплиці на території Шосткинської станції юних натуралістів, яка б опалювалася та функціонувала протягом усього року.
Нагадаємо, з 2019 року у Шостці діє бюджет участі – конкурс, на який кожен може подати проєкт для розвитку громади і (якщо конкурсна комісія схвалить) отримати кошти на його реалізацію. Представник ГО «Організація переселенців «Потрібні люди» Олена Ємець, яка бере участь у засіданнях комісії бюджету участі розповіла про свої зауваження. Громадська рада готує рекомендації для Шосткинського міськвиконкому щодо удосконалення конкурсу.
Надійний соціальний захист: Пенсійний фонд Сумщини спрямував на червневі виплати 0,9 мільярда гривень
Результативна дипломатія: Артем Кобзар розширює коло партнерів Сумської громади — що цього разу отримали жителі...









